Droog je netten en sleep niet met vis!

terug naar overzicht

Woensdag, 6 september 2017

De laatste dagen is er een aantal dode karpers gevonden op de grote vijver. Het gaat vooralsnog om circa tien exemplaren. Hoewel het niet vaststaat dat het om een virus gaat, vragen we alle vissers om voorzorgsmaatregelen te nemen.

Verspreiding van visziekten kan worden voorkomen door vissen niet over te zetten van het ene naar een ander water en door netten waarin vis wordt geland te drogen en idealiter te desinfecteren. Het overzetten of ongecontroleerd uitzetten is niet alleen illegaal maar ook zeer onverantwoord, want ogenschijnlijk gezonde vissen kunnen drager van een virus zijn. 

In elk water kunnen door natuurlijke oorzaak één of enkele karpers of andere vissen sterven. Worden er echter grotere aantallen (meer dan vijf) dode vissen aangetroffen, neem dan contact op met onze vereniging.