Stefan Verheijen wint serie avondwedstrijden

terug naar overzicht

Zondag, 18 juli 2021

De afgelopen weken viste HSV Ons Genoegen een serie van vijf avondwedstrijden. De eerste drie waren, vanwege de coronamaatregelen, in de vorm van trainingen waarbij de vangst werd genoteerd. De laatste twee waren weer echte wedstrijden. Overigens wel met coronaprotocol.

Aan de vijf wedstrijden deden zestien deelnemers mee. Van die 16 zaten er acht op het karperputje en acht op de Grote Vijver. Het slechtste resultaat telde niet mee voor de eindstand.

De situatie voor de laatste wedstrijd was duidelijk; Ard Verheijen stond er heel riant voor. Een derde plaats volstond en dan moest één van zijn naaste concurrenten (Robin van Houts, Hans Salimans en Stefan Verheijen) ook nog even het vak winnen. Emiel van Dijk was ook nog een outsider maar dan moesten de bovenste vier allemaal een off day hebben. Dat leek wat ver gezocht.

Drie van de vier kanshebbers visten op het karperputje en konden elkaar dus goed in de gaten houden. De hele dag had het geregend dus het was even afwachten wat dit met de bijtlust van de vis deed. Als het een hele dag koud water regent, dan reageert de koudbloedige vis daar meestal niet heel positief op. Dat bleek ook deze avond weer. Van de 16 deelnemers had de helft helemaal geen vis in zijn leefnet. Van de andere kant had Eric van Houts op zijn beurt juist bijna 30 kg gevangen! Met afstand het hoogste gewicht van deze serie.

Al snel bleek dat het de beslissing op het karperputje zou vallen. Hans Salimans ving al vrij snel zijn eerste vis. Ook Stefan Verheijen had al snel een karper te pakken. Hoewel het inmiddels droog was hing er een steeds donkerdere wolk boven het hoofd van Ard Verheijen. Om met de weer-beeldspraak verder te gaan; Ard zag de bui al hangen! Stefan Verheijen echter ving regelmatig een vis. Al had zijn buurman, Nico Waasdorp, er meestal wel een meer. Stefan dacht dat hij eerste moest worden maar doordat Ard er voor spek en bonen bij zat, was een tweede plaats ook genoeg. Hans Salimans wist ook geen vis meer te vangen. Van de Grote Vijver kwam het geluid dat ook Robin van Houts niks wist te vangen. Aan deze situatie veranderde niets meer zodat Stefan deze serie met negen punten wist te winnen. Vóór Ard die ook negen punten had maar veel minder gewicht. Het podium werd gecompleteerd door Hans Salimans met tien punten. Voor de eerste drie waren er tegoedbonnen die mede mogelijk waren gemaakt door betervissen.nl. Stefan vertelt zelf over zijn overwinning: “de eerste vier wedstrijden wist ik er geen te winnen, maar ik had ook geen slechte resultaat zodat ik er in tussenstand redelijk voorstond maar het moeilijk zou worden om te winnen. De laatste wedstrijd zat de top drie bij elkaar in het vak wat het extra leuk maakte. Uiteindelijk wisten we alle drie niet de wedstrijd te winnen, maar had ik toch het nodige geluk dat alles in mijn voordeel uitviel zodat ik de serie wist te winnen”.

Hieronder de winnaars van de verschillende wedstrijden:
20 mei: Dominic de Corte, 13.850 gram;
3 juni: Emiel van Dijk, 15.768 gram;
17 juni: Emiel van Dijk, 21.871 gram;
1 juli: Ard Verheijen, 13.968 gram;
15 juli: Eric van Houts, 29.574 gram.

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies